Tarımsal Alanlarda Kuş Problemine Son

2017-09-29 09:54:21

Tarımsal alanlar için uygulanan kuş kovucu ürünlerimiz %100 etki sağlamaktadır. Sizleri kuş kirliliği, kuş problemlerine son verebilirsiniz.

Ülkemizde Üretilen Tarım Ürünlerinin, %40 Kadarını Üretici toplamadan, Kuşlar, Kemirgenler, Hayvanlar ve Böcekler Tarafından yendiği yapılan istatistiklerle belirlenmiştir. Bu vektörlerle mücadelenin Ekonomik olarak önemini ortaya koymaktadır. Kuş Kontrolü'nün diğer önemi ise Evlerimizde, balkon ve çatılarda, Şehirlerde Elektrik Kablo ve Trafolarında yerleşerek elektrik kontağına sebep olmakta,Fabrikalarda yerleşerek Etrafı pisletmekte Bu pislikler ise diğer Kemirgen, Böcek, Sinek ve Kurtçuk gibi haşereleride davet etmektedir.

Kuşlar ile mücadelede Sadece Kovucu cihaz takmak yeterli olmayabilir. Tüm kovucu cihazların Ses teknolojisi ile çalıştığı düşünüldüğünde, Cihazın takıldığı mekanda %01 de olsa duyma özürlü canlı olabilir, cihaz duyma özürlü canlıya etki etmayacaktir.Bu nedenle Kovulması istenen Canlı ile mücadele ederken Ses Duyularına hitap eden Kovucu Cihazların Yanında, Fiziksel Mücadele ile ,Görme duyularına,Koku Duyularına, Tad alma duyularına, hitap eden diğer ürünleride cihaz ile birlikte uygulamak kesin netice alınması bakımından önemlidir.ayrıca Kovucu cihazların etkili olabilmesi için Kovulması istenen Vektörün ,Korktuğu sesler yayınlandığından bu seslerden etkilenmesi ,Rahatsızlık duyması için 3-15  gün gibi süre gereklidir. Cihaz 24 saat çalışır konumda tutulmalıdır.Büyük Mekanlarda Kuş problemini çözmek için, Kovulması istenen alanın büyüklüğü, Kapalı veya açık alan türü ve ölçüleri, Kovulması istenen kuş türleri vb. gibi bilgiler gereklidir.

Değerli Üretici Müşterilerimize Özel Kampanyalarımızdan Sizlerde Yararlanabilir Ve Kuşlar İle Mücadelede En Etkili Ürünleri Kullanabilirsiniz.